Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
ABD Kozmetik

FDA KAYIT PORTALI KULLANIMA AÇILDI!

Ürün listeleme ve tesis kaydı için uzun zamandır beklenen elektronik başvuru portalı “FDA Cosmetics Direct” 18 Aralık 2023 tarihinde ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından kullanıma açılmıştır.

2022 tarihli Kozmetik Mevzuatının Modernizasyon Yasası (MoCRA) kapsamında belirlenen tesis kaydı ve ürün listeleme yükümlülüklerinin yerine getirilmesi için FDA Cosmetics Direct portalı kullanılacaktır.

FDA, Cosmetics Direct portalıyla birlikte, kozmetik endüstrisine kayıt ve listeleme sürecinde yardımcı olacak çeşitli kılavuz belgeler yayınlamıştır. Bunlar;

Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz üzere, 29 Aralık 2022 tarihinden sonra ABD’de ilk kez piyasaya sürülen ürünlerin listelenmesi ve bu ürünleri üreten/işleyen tesislerin kaydı için son tarih 1 Temmuz 2024‘tür.

Kozmetiklerinizin MoCRA uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinmek  ve kozmetik ürünlerinizin tesis kaydı ve ürün listeleme işlemleri adına sizlere destek olabilmemiz için için agent@macroprof.us  adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

FDA Cosmetics Direct, Erişim tarihi: 18/12/2023

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?