Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Kozmetik

Zulümsüz Kozmetik Yasası İmzalandı

WBNG’nin bir raporuna göre, New York eyaletinde hayvanlar üzerinde test edilen kozmetiklerin satışını 1 Ocak 2023’ten itibaren sona erdirecek yasa imzalanmıştır. State of Politics’in bildirdiğine göre bu önlem, New York’ta köpek, kedi ve tavşanların satışının yasaklanmasından hemen sonra onaylanmıştır.

Bu, New York’u Kaliforniya, Nevada, Illinois, Hawaii, Maryland, Maine, New Jersey, Virginia ve Louisiana’ya ek olarak hayvanlar üzerinde test edilen kozmetiklerin satışını yasaklayan 10. eyalet yapacaktır.

Cruelty-free International’ın bildirdiğine göre, küresel olarak 40’tan fazla ülke kozmetikler için hayvanlar üzerinde test yapılmasını ve hayvanlar üzerinde test edilen kozmetiklerin satışı halihazırda yasaktır. Kanun (A5653-B/S4839), New York Eyalet Senatosu’nda oybirliğiyle kabul edildikten sonra Mayıs 2022’de 143’e karşı 1 oyla New York Eyalet Meclisi’nden başarıyla geçmiştir.

State of Politics’e göre yetkililer “…araştırma yöntemleri gelişti ve şirketlerin yeni bir maskara veya şampuan oluşturmasına yardımcı olmak için hayvanların insanlık dışı testlere tabi tutulması zorunluluğunu gereksiz hale getirmiştir. Zulümsüz Kozmetik Yasası, New York Eyaleti’nin hayvanlar üzerinde test edilen kozmetiklerden muaf olmasını sağlamanın son adımıdır” demiştir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?