Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Kozmetik Türkiye

ÜRÜN TAKİP SİSTEMİ UTS-v10.7.0 SÜRÜMÜ YAYINLANDI!

20.10.2023 tarihinde Ürün Takip Sistemi- UTS-v10.7.0 Sürümü yayınlanmıştır.

Sürüm detayı aşağıdaki gibidir;

Kozmetik Ürün Takip Sistemi ile ilgili olarak;

  • Kozmetik firmaları için Sorumlu Kişi faaliyet alanı sisteme tanımlanmıştır. Bu güncelleme ile birlikte yeni firma başvuruları sırasında faaliyet alanı bilgisi kısmında “Kozmetik İmalatçısı”, “Kozmetik İthalatçısı” veya “Sorumlu Kişi” seçeneklerinden biri veya birden fazlası seçilebilecektir.
  • Kozmetik firmaları için Temas Kişisi alanı tanımlanmıştır. Başvuru esnasında firma imza yetkilisi olarak eklenmiş kişilerden birinin temas kişisi olarak işaretlenmesi zorunlu kılınmıştır. Bu kişi firma kaydı tamamlandığında otomatik olarak firma temas kişisi olarak kaydedilmiş olacaktır. Daha sonra firmanın herhangi bir aktif kullanıcısı Kullanıcı Hesabı Detayı ekranından temas kişisi olarak atanabilecektir. Halihazırda ÜTS’de kayıtlı kozmetik firmaları da aynı şekilde aktif bir firma kullanıcısını temas kişisi olarak atayabilecektir. Firma temas kişisi Firma Detayı ekranından görüntülenebilir.
  • İhracat sertifikalarında ödeme yapıldıktan sonraki TİTCK’ye Gönder adımı kaldırılmıştır. Artık başvurular ödeme senkronizasyonundan sonra sistem tarafından otomatik olarak TİTCK kontrolüne gönderilecektir.
Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?