Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Avrupa Birliği Kozmetik SCCS

SCCS ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI ÖZETİ

2023 yılsonunda SCCS kozmetik ürünlerde kullanılan içerik maddelerine ilişkin çalışma grubu toplantısını gerçekleştirmiştir. Toplantıda önceki toplantı maddeleri üzerine mutabakata varılmış, taslak görüşler ve aşağıda süreci devam eden dosyalar üzerinde tartışmalar yapılmıştır.

Citral: SCCS’nin dosya üzerine tartışmaları devam etmektedir. Bu toplantıda çalışma grubu üyelerine yeni görevler dağıtılmıştır. Ön Görüş bir sonraki çalışma grubu toplantısında tartışılacaktır.

Acetylated Vetiver Oil: SCCS’nin dosya üzerine tartışmaları devam etmektedir. Bu toplantıda çalışma grubu üyelerine yeni görevler dağıtılmıştır. Ön Görüş bir sonraki çalışma grubu toplantısında tartışılacaktır.

Triphenyl Phosphate (TPP): SCCS, Başvuru Sahibine gönderilen ve bir sonraki çalışma grubu toplantısında değerlendirilecek olan taleplerine bir yanıt almıştır.

Benzophenone-1: Ön görüş beklemededir.

Benzophenone -4: Ön Görüş 16 Şubat’a kadar yoruma açık olarak yayınlanacaktır.

Aluminium: Ön Görüş 16 Şubat’a kadar yoruma açık olarak yayınlanacaktır.

Oral ve inhalasyon yoluyla alınan kozmetik ürünlerde Titanium Dioxide bilimsel tavsiyesi: Ön bilimsel tavsiye 6 Şubat 2024’e kadar yoruma açık olarak yayınlanmıştır.

Hexyl Salicylate: Ön Görüş, 12 Ocak 2024’e kadar yoruma açık olarak yayınlanmıştır.

Hair Dye A165: Ön Görüş 8 Ocak 2024 tarihine kadar yoruma açık olarak yayınlanmıştır.

Methylparaben: Nihai görüş yayınlanmıştır.

Silver Cinc Zeolite: Nihai görüş yayınlanmıştır.

SCCS Başkanı, 11 ve 12 Aralık 2023 tarihlerinde kimyasal güvenlik değerlendirmeleri için hayvan testlerinin aşamalı olarak kaldırılmasına yönelik bir yol haritasına ilişkin Komisyon çalıştayında SCCS deneyimini sunmuş ve paylaşmıştır.

Sekretarya, 7 Şubat 2024 tarihine kadar istişareye açık olan iki teklif hakkında bilgi vermiştir:

  • ‘Kimyasallara ilişkin ortak bir veri platformunun oluşturulması, içerdiği verilerin bulunabilir, erişilebilir, birlikte çalışabilir ve yeniden kullanılabilir olmasını sağlayacak kuralların belirlenmesi ve kimyasallara yönelik bir izleme ve görünüm çerçevesi oluşturulması’
  • ‘bilimsel ve teknik görevlerin yeniden tahsis edilmesi ve kimyasallar alanında Birlik kurumları arasında işbirliğinin geliştirilmesi’
Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?