Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Avrupa Birliği Kozmetik

RAPEX – GÜVENSİZ KOZMETİK ÜRÜN

RAPEX – 2021 yılı Ocak ayı 4. Raporuna göre; aşağıda detayları paylaşılan kozmetik ürün Kozmetik Ürünler Yönetmeliğine uygun değildir.

Uyarı numarası: A12 / 00097/21

Kategori: Kozmetik

Uyarı türü: Ciddi riskli ürünler

Ürün kullanıcısı: Tüketici

Ürün: Teeth whitening kit

Marka: DMC

İsim: Lase Peroxide Flex 6 % Tooth whitening kit

Parti numarası: 09/2022, Lot. 13733

OECD Portal Kategorisi: 53000000 – Beauty / Personal Care / Hygiene

Açıklama: Kit, dört infüzyon şişesi ve dört şırınga içerir. İki şırınga boş ve ikisi madde içermektedir. İnfüzyon şişeleri şunları içerir: Hidrojen peroksit, koyulaştırıcı, seyreltici ve sodyum bikarbonat. Şırıngalar şunları içerir: Işıkla sertleştirme dişeti bariyeri ve duyarsızlaştırıcı.

Ambalaj açıklaması: Kit, mavi karton ambalajda paketlenmiştir. Şişeler ve şırıngalar şeffaf plastik bir blister tepsi içindedir.

Menşei ülke: Brezilya

Uyarı Gönderen: Finlandiya

Sahte *: BİLİNMİYOR

Risk türü: Kimyasal

Teknik Kusur: Ürün yüksek oranda sodyum florür içeriyor (ölçülen değer ağırlıkça % 2’ye kadar). Yüksek konsantrasyonlarda sodyum florür diş minesinde lekelere (diş florozu) neden olabilir. Orta ila şiddetli florozlu dişler de zayıflar ve kalıcı fiziksel hasara uğrar. Sodyum florürün kronik aşırı emilimi kemiklerin sertleşmesine, bağların kireçlenmesine ve dişlerde birikmeye neden olabilir. Aşırı sodyum florür alımı da yutulduğunda toksik olabilir, ciddi göz tahrişine ve cilt tahrişine neden olur. Ürün Kozmetik Ürünler Yönetmeliğine uygun değildir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?