Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
ABD Kozmetik

NSF, KOZMETİK VE KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ YÖNERGESİ

NSF, olumsuz sağlık etkilerini en aza indirmek ve çevreyi korumak için standartların geliştirilmesini kolaylaştıran bağımsız, global bir kuruluştur. 180 ülkede faaliyet gösteren NSF, gıda, su, sağlık bilimleri ve tüketim malları endüstrileri için ürünleri test etmekte ve onaylamaktadır.. 1944 yılında kurulan NSF, dünya çapında insan sağlığını ve güvenliğini koruma amacı gütmektedir. NSF, bir Pan Amerikan Sağlık Örgütü ve bir Dünya Sağlık Örgütü Su Kalitesi, Gıda Güvenliği ve Tıbbi Cihaz Güvenliği İşbirliği Merkezidir.

NSF, “Kozmetik Ve Kişisel Bakım Ürünleri için Sertifikalı Bileşenler ve İddialar” başlıklı 527 numaralı yönergeyi yayınladığını duyurmuştur.

NSF, riski azaltma, sorumluluğu en aza indirme, ürünleri rakiplerden ayırma ve müşteriler arasında kişisel bakım endüstrisine olan güveni artırma konusundaki uzmanlığını sunmak için Yönerge 527’yi geliştirmiştir.

FDA, 2023’ün sonunda Kozmetik Düzenleme Yasası’nın Modernizasyonu’nu (MoCRA) uygulamaya hazırlanırken, NSF’ye göre ABD’de faaliyet gösteren veya ABD’ye ihracat yapan üreticilerin ve tedarikçilerin ürünlerinin güvenliğini ve etkinliğini kanıtlamaları gerektiği açıktır.

Yönerge 527, kişisel bakım ve kozmetikler için küresel düzenleyici ve test kriterlerini temel almaktadır ve ürünlerin güvenli, etkili olmasını ve tüketici beklentilerini karşılamasını sağlamaya yardımcı olmak için aşağıdakileri içeren bir program sunmaktadır:

Standartlaştırılmış Tanımlar ve Kriterler Kılavuz 527, kozmetik ve kişisel bakım ürünleriyle ilgili temel terimler için standartlaştırılmış tanımlar ve kriterler sağlayarak “saf” ve “doğal” gibi yaygın terimlerin belirsizliğini sonlandırmaktadır. Bu, tüm paydaşların ürünleri geliştirirken, test ederken ve pazarlarken aynı dili ve terminolojiyi kullanmasını sağlamaktadır.

Etiket İncelemesi – Yönerge, ürün etiketleri üzerinde yapılan tüm iddiaların doğru ve gerçeğe uygun olmasını sağlayan bir etiket inceleme süreci içermektedir. Bu, üreticilerin, perakendecilerin, distribütörlerin ve tedarikçilerin itibarına ve kârlarına zarar verebilecek yanıltıcı veya yanlış reklamların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Formülasyon Gereksinimleri ve İçerik Kimliği — Yönerge 527, ürün güvenliğini ve orijinalliğini sağlamaya yardımcı olan formülasyon gerekliliklerini ve bileşen kimliği kriterlerini içermektedir. Bu, ürünlerdeki botanik bileşenlerin ve potansiyel olarak zararlı veya alerjen içerik maddelerinin tanımlanmasını sağlamaktadır.

Test Kriterleri — Ürünlerin zararlı düzeylerde kirletici içermediğinden emin olunmasına yardımcı olmak için test kriterleri tanımlanır. Bu, mikrobiyoloji, ağır metaller, tağşiş ve muhafaza için gerekli testlerin yapılmasını sağlamaktadır.

Ürün Saflığı ve Fiziksel Karakterizasyon — Yönerge 527, ürünlerin zararlı seviyelerde kirletici içermemesini ve renk, tutarlılık ve koku gibi gerekli fiziksel özellikleri karşılamasını sağlayan fiziksel karakterizasyon kriterlerini içerir.

NSF/ANSI 455-3 ve/veya NSF/ANSI 455-4’e GMP Uyumluluğu — Yönerge 527, NSF/ANSI 455-3 ve/veya NSF/ANSI 455-4’e göre İyi Üretim Uygulamalarına (GMP) uyulmasını gerektirmektedir. Bu uygulama, ürünlerin güvenli ve hijyenik bir şekilde üretilmesini ve paketlenmesini sağlamaktadır.

527 numaralı yönerge kapsamında “Kozmetik Ve Kişisel Bakım Ürünleri için Sertifikalı Bileşenler ve İddialar” sertifikasına uygun olan ürünler ilgili sertifika işaretini etiketlerinde bulunduracaktır.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?