Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Avrupa Birliği Birleşik Krallık Kozmetik

KOZMETİKLERİN PİYASAYA ARZI İÇİN AKIŞ ŞEMASI

Birleşik Krallık’ın önde gelen kozmetik derneği CTPA , şirketlerin Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık pazarlarına yeni bir kozmetik bileşeni piyasaya sürerken izlemesi gereken adımları gösteren bir akış şeması yayınlamıştır.

Yayınlanan belge, Kozmetik Yönetmeliği, Sınıflandırma, Etiketleme ve Paketleme (CLP) Yönetmeliği ve Kimyasalların Tescili, Değerlendirilmesi ve Yetkilendirilmesi (REACH) Yönetmeliğini vurgulayarak geçerli başlıca yasaları ele almaktadır. Bu “Takip edilmesi kolay” akış şeması, şirketlerin içeriğin Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’ndeki düzenlemelere uygun olup olmadığını belirlemelerine yardımcı olacak bir dizi sorudan oluşmaktadır.

Kozmetik derneği, yeni kozmetik içeriklerin “geçerli tüm yasalara uygun olması gerektiğini” vurgulayarak AB ve Birleşik Krallık’ta bulunan kişisel bakım şirketleri, mevzuat ve yönetmeliklerin bölgelerde sürekli olarak değişmesi ve güncellenmesi nedeniyle, ürünlerine hangi içeriklerin ekleneceğine karar verirken oluşturulan akış şemasının kullanılabileceğini belirtmiştir.

Geçtiğimiz dönemde, Avrupa Kimyasallar Ajansı (ECHA), AB’nin kimyasallar düzenlemesi REACH kapsamında PFAS’a yönelik kısıtlama teklifinin değerlendirilmesindeki ilerlemesini güncellemiştir. PFAS kısıtlama teklifi hakkında 5.600’den fazla yorumla sonuçlanan kapsamlı bir istişare sürecinin ardından kurum, teklifin değerlendirilmesine yönelik sonraki adımların ana hatlarını çizmiştir. ECHA’nın Risk Değerlendirmesi ve Sosyo-Ekonomik Analiz bilimsel komiteleri, önerilen kısıtlamayı istişare sırasında alınan yorumlarla birlikte değerlendireceğini belirtmiştir.

Ayrıca Cosmetics Europe, potansiyel olarak tehlikeli içerikler, preparatlar veya karışımlar içeren mallar veya ürünler üzerinde “açık çevresel iddiaların” kullanılmasına ilişkin bir Avrupa Komisyonu raporunun yayınlanmasına desteğini ifade etmiştir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?