Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Avrupa Birliği İsviçre Kozmetik

İSVİÇRE SVHC ADAY LİSTESİNİ AB İLE UYUMLULAŞTIRDI

İsviçre, Kimyasallar Yönetmeliğini AB Aday Listesine en son eklenen 8 madde ile SVHC listesini güncellemeyi planlıyor. Bu güncelleme 1 Şubat 2022’de yürürlüğe girecek.

2021 yılının Ekim ayında İsviçre Federal Halk Sağlığı Dairesi (FOPH), AB Aday Listesine eklenen çok yüksek önem arz eden sekiz maddenin (SVHC), Tehlikeli Maddelere ve Müstahzarlara Karşı Koruma Yönetmeliği (SR 813.11, Kimyasallar Yönetmeliği, Fransızca, Almanca veya İtalyanca) Ek 3 kapsamında SVHC Aday Listesine ekleneceğini duyurdu. Bu güncelleme Aday Listesindeki SVHC sayısını 2011’den 2019’a kadar genişletmekte ve Avrupa Birliği (AB) ile uyumlu hale getirmektedir.

İsviçre Kimyasallar Yönetmeliği ‘’SVHC İçeren Maddeler’in’’ 71. maddesine göre; Aday Listede bulunan ve %0,1’den fazla konsantrasyonda SVHC içeren bir maddenin tedarikçileri, ürünün profesyonel kullanıcısına veya dağıtıcısına en azından maddenin adı dahil olmak üzere, ürünün güvenli kullanımını sağlamak için ulaşılabilir ve yeterli bilgiliyi sağlamakla yükümlüdür.

Yukarıda belirtilen bilgilerin, talepten itibaren 45 gün içinde tüketicilere (genel kamuoyuna) ücretsiz olarak sağlanması zorunludur. (REACH’in 33. Maddesine benzer olarak, birleştirilmiş uygulama Ekim 2021’e kadar).

Aşağıdaki Tablo 1’de 8 SVHC maddenin öne çıkan özellikleri özetlenmiştir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?