Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Avrupa Birliği Çevre

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR AMBALAJLAR

Belçika’nın önde gelen bir ambalaj üretim firmasının en son teknik incelemesi, kozmetik endüstrisindeki üreticilere kolayca geri dönüştürülebilir kozmetik ambalajları tasarlayan yeni operasyonel yönergeleri derlemiştir.

“Sektörün, kozmetik endüstrisi için sürdürülebilir ambalaj tasarımına yönelik yönergeler içeren bir makaleye ilk kez katkıda bulunduğu” olarak lanse edilen bu belge, plastik geri dönüşümcüleri ve kozmetik endüstrisi tarafından yönetilen bir Avrupa girişimi olan Recyclass ve SPICE’ın yönergelerine uygundur. İtalya’nın Ulusal Kozmetik Şirketleri Birliği ile işbirliği içinde geliştirilen “Kozmetik Sektöründe Plastik Ambalaj – daha döngüsel bir üretim için bir kılavuz” belgesi, kullanım ömrü sonunda maksimum geri dönüştürülebilirlik için nasıl tasarım yapılacağına dair öneriler sunmaktadır.

Belirli Plastik Türleri

Kılavuzlar, PET, HDPE, PP, PE ve PP dahil olmak üzere her bir plastik kap türü için basit bir operasyonel yaklaşım sunmuştur. Firmanın yönergelerinde, Döngüsel Ekonomi Ekibinin ek girdileriyle, her polimer için her ambalaj bileşeninin (ana gövde, kapatma sistemi, kap rengi, bariyer katmanları, etiketleme ve dekorasyon mürekkeplerinin kullanımı) nasıl tasarlanacağı konusunda tavsiyeler verilmişitir.

Belçikalı ambalaj üretim firmasının CEO’su “Bu kılavuz, giderek daha döngüsel ve kaynak bilincine sahip ürünlere doğru güçlü bir şekilde ilerleyen tüm kozmetik tedarik zinciri için bir fırsattır.” Firmamız, müşterilerimizle birlikte 200 grama eşit ürünler tasarladığımız laboratuvarımız sayesinde geri dönüştürülmüş plastikten yenilikçi ambalaj çözümleri geliştirmek için bir süredir kozmetik sektöründeki şirketlerle işbirliği yapıyor.” şeklinde açıklama yapmıştır.

Teknik belge Mart ayında İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenecek Cosmoprof güzellik endüstrisi ticaret fuarında sunulmuştur. Uzmanlar, plastik atıkların çeşitli uygulamalarda kullanılabilecek yüksek kaliteli malzemelere dönüştürülmesine yönelik faaliyetlerini sergilemiştir.

Teknik belge için, “Kozmetik ürün ambalajları bir zamanlar görsel, ticari ve çevresel kaygıları bir arada tutmakta zorlanırken, bugün güzellik sektöründeki yeniliklerin çoğuna döngüsel ekonomi ilkeleri rehberlik ediyor” şeklinde yorum yapılmıştır.

Kozmetik Ambalajları için Öne Çıkan Gelişmeler

Kozmetik ambalaj sektöründe geçtiğimiz ay öne çıkan diğer gelişmeler arasında ambalajdan ürünlere sızan plastik bileşenlerle ilişkili cilt tahrişi ve alerji hassasiyeti dahil olmak üzere potansiyel sağlık risklerini hesaplayan bir web aracının piyasaya sürülmesi de yer almaktadır.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?