Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
ABD

FDA’DEN YENİ DİJİTAL ARAÇ: XForms

8 Ocak 2024’te ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), MoCRA Yasası kapsamında zorunlu kılınan tesis kaydı ve kozmetik ürün listeleme işlemlerinde Yapılandırılmış Ürün Etiketleme (SPL) oluşturmak için dijital bir araç olan Xforms‘u kullanıma sunmuştur.

Xforms, kozmetik ürün tesisi kaydı ve ürün listeleme bilgilerini içeren bir SPL dosyası oluşturmak için kullanılabilen dijital seçeneklerden yalnızca biridir. İki ek elektronik seçenek mevcuttur:

  • Cosmetics Direct, FDA Yapılandırılmış Ürün Etiketleme SPL yazma aracı ve elektronik gönderim portalı
  • Elektronik Gönderim Ağ Geçidi (ESG) aracılığıyla SPL formatlı gönderimler

Ayrıca FDA, “kağıt” gönderimler için indirilebilir PDF formları sağlamıştır. Bunlar arasında tesis kaydı için, Form FDA 5066 ve kozmetik ürün listeleme için Form FDA 5067 bulunmaktadır. Doldurulmuş kağıt formlar, RLC-paperSubmissions@fda.hhs.gov adresine e-postayla gönderilebilir veya fiziksel olarak FDA’nın Kozmetik Ürün Tesisleri ve Ürünleri Kayıt ve Listeleme Programına postalanabilmektedir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), elektronik başvuru zorunlu olmasa da, veri gönderimi ve yönetiminin etkinliğini ve zamanlılığını kolaylaştırmak için elektronik başvuruları güçlü bir şekilde teşvik etmektedir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?