ABD Kozmetik

DOLDURULABİLİR SABUNLAR ABD PAZARINDA!

Paketlenmiş tüketim malları (CPG – Consumer Packaged Goods), yiyecek, içecek, giysi, tütün, makyaj ve ev ürünleri gibi rutin değiştirme veya yenileme gerektiren ortalama tüketiciler tarafından günlük olarak kullanılan öğelerdir. CPG’ler genellikle kısa ömürlüdür ve hızlı bir şekilde kullanılması amaçlanmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi, CPG’ler genel olarak tüketicilerin hızlı bir şekilde ulaşabileceği ambalajlarda paketlenir.

Çoğu CPG’ler gibi, kozmetiklerin de tipik olarak sınırlı raf ömrü vardır. Çünkü bu ürünler aşırı sıcaklık dalgalanmalarına maruz kaldıklarında hızla bozulurlar. Ruj, allık, far ve fondöten tekli paketlerde, ucuza satılıyor ve ürünler kullanıldıktan sonra tüketiciler boş kapları ya çöpe atıyor ya da geri dönüştürüyor.

Colgate-Palmolive, alüminyum şişeler ve köpüren sabun tabletleri ile Softsoap dolumlarını başlattı.

Güzellik ve kişisel bakım endüstrisi, tüketici beklentilerini karşılamaya ve çevreci olmaya yardımcı olmak için yenilik yaparken yıllardır yeniden doldurma devrimine doğru ilerliyor. Ve bugün, endüstri tedarikçilerinin ve çok uluslu markaların pazara doldurulabilir çözümler getirdiğini görmek mümkün.

Temmuz 2021’de çok uluslu tüketim ürünleri şirketi Colgate-Palmolive, Softsoap markası ile köpüren el sabunu tabletleri başlangıç ve dolum kitlerini piyasaya sürdü. Colgate-Palmolive, herkes için daha sürdürülebilir, daha sağlıklı bir gelecek inşa etmek için köpüren el sabunu tabletlerinin piyasaya sürülmesini büyük bir adım olarak görüyor. Softsoap ürünlerinin Kuzey Amerika’da yaklaşık 53 milyon hanede bulunduğunu belirtiyorlar ve tablet formunda yeniden doldurma seçeneği sunan ilk büyük CPG markası olduklarını vurguluyorlar.

Colgate-Palmolive’in yeni Softsoap doldurulabilir ürünleri, yeniden doldurma devriminin bir parçası olmayı vaat ediyor. Hem online hem de bölgedeki büyük perakendecilerin mağazalarında satışa sunulan Softsoap Foaming Tablet başlangıç ​​kiti, bir alüminyum şişe ve 2 doldurulabilir tabletten oluşur. Yeniden doldurulabilir kit ise, 3 yeniden doldurma tabletinden oluşur.

Şirkete göre kit, geleneksel köpüren plastik sabun şişesinden yüzde 71 daha az plastik kullanıyor.

Colgate-Palmolive’in sürdürülebilirlik hedefleri yeni ürün geliştirmeye ilham veriyor.

Tüketici ürünleri şirketi %100 geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya kompostlanabilir plastik ambalajı hedefliyor. Colgate-Palmolive’in ambalaj için kullanılan plastiklerinin 1/3’ünü ortadan kaldıracağını öngörüyor. Ve özellikle Softsoap ürün grubu için şirket, yeniden doldurulabilir sabun lansmanıyla ilgili basın açıklamasına göre 2022’nin sonuna kadar tüm pompa şişelerini %100 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş ambalajlara taşımayı planlıyor. Alüminyum şişeler ve doldurulabilir ürünler, Colgate-Palmolive’ın 2025 sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?