Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Birleşik Krallık Kozmetik

BİRLEŞİK KRALLIK’TAN ENDOKRİN BOZUCULAR İÇİN VERİ ÇAĞRISI

14 Ağustos 2023’te Birleşik Krallık Ürün Güvenliği ve Standartları Ofisi (OPSS), akademi dünyası, kozmetik ürün üreticileri, hammadde üreticileri ve tüketici dernekleri de dahil olmak üzere ilgili tüm tarafları, endokrin bozucu özelliklere sahip olduğundan şüphelenilen kozmetik bileşenleri güvenlik değerlendirmesine ilişkin her türlü bilimsel bilgiyi sunmaya davet etmiştir.

Veri çağrısında bulunulan endokrin bozucuların listesi aşağıdaki gibidir:

  • Triclosan (CAS 3380-34-5)
  • Triclocarban (CAS 101-20-2)
  • 4-Methylbenzylidene camphor (CAS 36861-47-9 / 38102-62-4)
  • Salicylic acid (CAS 69-72-7)
  • Butylparaben (CAS 94-26-8)
  • Methylparaben (CAS 99-76-3)

Kimyasal Güvenlik Bilimsel Danışma Grubu (SAG-CS), yeni güvenlik değerlendirmelerinde yetişkinler için varsayılan vücut ağırlığının 70 kg olarak kabul edilmesini öne sürmüştür. Bu limit değeri, çeşitli sektörlerde kimyasal risk değerlendirmeleri yürüten ve varsayılan yetişkin vücut ağırlığı olarak kabul görmüştür. Ek olarak, çocuklar veya hamile kadınlar tarafından öngörülmesi muhtemel olan ürünlerde ilgili endişe uyandırıcı bileşenler kullanılacaksa, bu popülasyonlar için güvenlik ve maruz kalma tahminlerini destekleyecek ilgili veriler sağlanmalıdır.

Başvuru için son tarih 25 Aralık 2023 olarak belirlenmiştir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?