Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Temmuz 2013’ten bu yana, kozmetik ürünler için Avrupa Birliği Yönetmeliği 1223/2009 yürürlüktedir. Bu yönetmeliğe göre, Avrupa Birliği pazarında sunulan kozmetik ürünler için bir Sorumlu Kişi belirlenmelidir. Bu nedenle, ilk adımda, Kozmetik Yönetmeliğinin 4. ve 5. maddelerinde belirtildiği gibi, kozmetik ürünlerinizden sorumlu bir kişi belirlemeniz gerekir.

Yalnızca Topluluk içinde bir tüzel veya gerçek kişinin ‘sorumlu kişi’ olarak belirlendiği kozmetik ürünler piyasaya arz edilecektir. (1223/2009 Sayılı Kozmetik Ürünler Yönetmeliği Madde 4.1)

Sorumlu Kişi, Kozmetik Yönetmeliğinde belirtilen kozmetik ürünün uygunluğunu sağlamakla yükümlüdür. Sorumlu Kişi, Avrupa Birliği’nde bulunmalı ve önemli bir kritik role sahip olmalıdır. Sorumlu Kişi, Avrupa Pazarına sunulan ürünlerin uygunluğu sağlamalı, yönetmelikte belirtilen tüm yükümlülükleri üstlenmeli ve Avrupa Birliği yetkilileri ile tek irtibat kişisi olmalıdır.

Avrupa Birliği’nde yerleşik kendi şirketimiz Ms Star, size yüksek kaliteli Sorumlu Kişi hizmeti sunmakta ve yasal makamlar nezdinde Avrupa Birliği yönetmeliklerine uygunluğunu kontrol etmektedir. Ms Star firmamıza ait detaylı bilgiye www.msstar.eu adresinden ulaşabilirsiniz.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?