Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Kozmetik ürünlerin orijinal ambalajı açılmadan önce ve son kullanıcı tarafından kullanımı süresince mikrobiyolojik olarak stabil kalması için kullanılan koruyucuların etkinliğinin test edilmesi gerekmektedir. Koruyucu etkinliğinin incelendiği bu test (Challenge Test) ile ürünün orijinal ambalajının açılmasından önce ve son tüketici tarafından kullanımı boyunca maruz kalacağı herhangi bir mikrobiyolojik kirlenme ve bozulma durumuna karşı ürününüzün, kullanmış olduğunuz koruyucular tarafından korunup korunmadığı tespit edilir.

Koruyucu Etkinlik Testi (Challenge Test), numuneler üzerinde laboratuvar koşullarında oluşturulan yapay bir kontaminasyon ve bu kontaminasyona ait alınan sayısal verilere dayandırılmaktadır.

Testin sonucu, yapay olarak kontamine edilen ürünün belirli zaman aralıklarında (2, 7, 14 ve 28. gün gibi) içeriğindeki mikroorganizma sayılarının logaritmik olarak değerlendirilmesi ile tespit edilmektedir.

Ürüne; Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Candida albicans ve Aspergillus brasiliensis (Aspergillus niger) mikroorganizmaları ile referans metotlara uygun sayıda mikroorganizma laboratuvar koşullarında inoküle edilerek süreç başlatılır.

Pseudomonas aeruginosa ATCC®9027

Staphylococcus aureus ATCC®6538

Escherichia coli ATCC®8739

Candida albicans ATCC®10231

Aspergillus brasiliensis (A. niger) ATCC®16404

Macro Professional olarak “Challenge Test” analizini talebiniz doğrultusunda Avrupa Farmakopesi 5.1.3 veya ISO 11930 standartlarına göre gerçekleştirebilmekteyiz.

İlgili tüm testler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?