Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Etkinlik testleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, sitemizi ziyaret edebilirsiniz. www.etkinliktesti.com

Uygulama Testi (Application Test)
Bu test çeşitli cilt tiplerine sahip farklı yaştaki (testin amaçlarına bağlı olarak) genellikle 30 denek ile gerçekleştirilir. Öncesinde teste katılanların cilt tipi, yaşı, geçmiş hastalıkları ve tıbbi tedavisi hakkında bilgi toplanır. Teste katıldığında, farmakolojik tedavi gerektiren herhangi bir lezyonun ortaya çıkmaması gerekir. Bu test bir dermatolog gözetiminde yapılır ancak; sonuçlar deneklerin test edilebilir ürüne verdiği öznel değerlendirmedir. Denekler kozmetik ürünün kullanışlılığını ve üretici tarafından beyan edilen etkilerini değerlendirirler. Nitelikli kişiler-gönüllüler test edilen ürünü alır ve test kapsamındaki süre boyunca yönergelere uygun olarak uygularlar. Test edilen ürünün türüne ve beklenen sonuçlara bağlı olarak, test birkaç saat, günler veya haftalar sürebilir. Testin tamamlanmasından sonra, gönüllüler bir anket doldururlar ve uyguladıkları kozmetik ürün hakkında kendi izlenimlerini (etkisi, bulaşması, emilmesi veya kokusu) belirtirler.

Karşılaştırmalı Uygulama Anket Testi (Comparative Application Test)
Uygulama testinin metodolojisinin benzeri olarak gerçekleştirilir. Aynı nitelikteki iki veya daha fazla ürünü aynı denek grubu üzerinde test eder. Karşılaştırmalı Uygulama Anket Testi piyasadaki aynı gruptan farklı kozmetik ürünlerin etkinliğini belirlemek ya da piyasaya yeni arz edilecek ürün ile var olanları karşılaştırmak üzere tasarlanmıştır. 

Uzman Denetiminde Uygulama Anket Testi
(Application Test Under Supervison Of An Additional Specialist)
Bu testte de uygulama testine benzer bir metodoloji kullanılmaktadır. Dermatoloğa ek olarak jinekolog, oftalmolog ve alerji uzmanı, çocuk doktoru aile hekimi, üroloji uzmanı, geriatri uzmanı gibi başka uzmanlar da branşlarıyla ilgili olan iddialar gündeme geldiğinde teste dahil olurlar. Testin tamamı boyunca uzmanlar, test edilen kozmetik ürünün deneklerin sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını doğrularlar.

Uygulamalı Ölçümlü Test
(Application Test With Instrumental Test – Courage & Khazaka)
Uygulama Anket Testi Courage & Khazaka MPA 750 cihazını kullanarak bir test ile tamamlanır. Kozmetik üreticisi tarafından seçilen 3 parametre, 5 denekten oluşan bir grup üzerinde test edilerek değerlendirilmesi yapılır. Courage & Khazaka cihazı, çeşitli parametrelerdeki değişikliklerin ortalama sonucunu belirleyerek cildin durumunun analiz edilmesini ve değerlendirilmesini sağlayan bir cihazdır.

Bu test süresince deneklerin yüz veya kol bölümünün 2X2 santimetrelik bir alanında değerlendirme yapılır. Ölçümler, testten önce ve kozmetik ürünün uygulanmasından sonra ve test ile belirtilen süre içinde yapılabilmektedir. Test grafik tablo ve açıklamalarla desteklenerek sonuçlandırılmaktadır.

Test edilebilen parametreler: Hidrasyon, TEWL (Deri Su Kaybı), Yağlanma, pH Değeri, Pigmentasyon (Kızarıklık ve hiperpigmentasyon), Sıcaklık, Esneklik.

Uzman Denetiminde Uygulamalı Anket ve Ölçümlü Test
(Application Test Under Supervison Of An Additional Specialist + Instrument Test Courage&Khazaka)
Test, 5 kişilik bir denek grubu üzerinde yürütülür ve kozmetik üreticisi tarafından seçilen 3 parametrenin analizini yapmayı amaçlar.Bir dermatoloğun yanı sıra, teste katılan bir başka uzman da ürünün cildin dışındaki diğer organların veya sistemlerin herhangi birinde olumlu veya olumsuz bir etkisi olup olmayacağını denetler. Bu test, hem hekimler tarafından önerilen enstrümantal testlerle tamamlanmaktadır.

Enstrümantal Test (Instrumental Tests)
Tahribatsız gözetim ekipmanı kullanılarak gerçekleştirilen enstrümantal test, uygulama testine ilave olup ürünün iddialarını objektif olarak doğrulamak üzere tasarlanmıştır. Kontrollü koşullar altında ve uzman bir dermatoloğun rehberliğinde bir grup insan üzerinde gerçekleştirilir. Enstrümantal testler aşağıda örnekleri verilen bir takım parametrelerin ölçülmesinde kullanılır ve kullanılan aparata bağlı olarak sonuçlar grafikler, çizelgeler, açıklamalar ve özel fotoğraflar şeklinde hazırlanabilir.

Test Edilebilen Parametreler:

Deri Nem Ölçümü

Deri Su Kaybı Ölçümü

Sebum Ölçümü

Deri PH Ölçümü

Deri Renk Ölçümü

Deri Kızarıklık Ölçümü

Deri Esneklik Ölçümü

Deri Kırışıklık Ölçümü

Deri Yüzey Yapısı

Deri Gözenek Tayini

Enstrümantal Test Visiofacequick/ Miravex Antera 3D™
(Instrumental Tests Using Visiofacequick/Miravex Antera 3D ™ Equipment)
VisioFaceQuick aparatı cildin resimsel temsilini ve analizini göstermek için tasarlanmış bir cihazdır. Bu istiflerin, ürünün uygulanmasından önce ve başvuru sonrasında belirli süreler içerisinde makro görüntüde çekilmiş fotoğrafları var. Bu görüntüler daha sonra cihazla birlikte verilen programda değerlendirilir. Test edilen yerler veya alanlar belirlendikten sonra, program varsayılan parametreleri kıyaslar ve yumuşatma, kırışıklıklar, gözenekler, renk delta T, delta E’yi içeren bir rapor hazırlar. Aparat Miravex Antera 3D™ cildin analizi ve değerlendirilmesi için bir cihazdır. Sonuçlar 2D ve 3D görüntülerde ve cildin spektral analizi ile hazırlanır. Hızlı tarama derinin rengini, pürüzlülüğünü, kırışıklıkların derinliğini ve güneşin hasar derecesini gösterir. Bu işlemin etkilerini görmenizi sağlar – yumuşatma, lazer tedavilerinden sonra geliştirilmiş renk, ovma, krem. Cihaz, cildin pigmentasyonunu doğru bir şekilde analiz etmeyi ve kırışıklıkların uzunluğunu, genişliğini ve derinliğini incelemeyi sağlayan melanin ve hemoglobin konsantrasyonunu ölçer. Anket, cilt kızarıklığı / eritem, cilt rengi / vurguları, gözenek miktarı, cilt yumuşatma, kırışıklıkların derinliği ve uzunluğu belirtmenizi sağlar.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?