Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

“Britain ve “Exit” kelimelerinden türetilen Brexit anlaşması ile İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerinden oluşan Birleşik Krallık 31 Aralık 2020 tarihinde resmen Avrupa Birliği’nden ayrıldı.

Bu ayrılığın bir sonucu olarak bugüne kadar bu bölgede kozmetik ürün bildirimlerinde kullanımda olan CPNP(Cosmetic Product Notification Portal) portalı da kapatıldı. Bunun yerine SCPN (Submit a Cosmetic Product Notification) portalı kozmetik ürünlerin bildirimi için kullanılmaya başlandı.

Bu portala erişim sağlayabilmek ve ürün bildirimi yapabilmek için Birleşik Krallık bölgesinde yerleşik bir şirket veya kişi “Sorumlu Kişi” olarak yetkilendirilmelidir.

Bunun yanı sıra, Birleşik Krallık bölgesi de Avrupa Birliği’nde hali hazırda yürürlükte olan kozmetik yönetmeliğini aynı şekliyle kabul ederek uygulamaya aldı. Ürün Bilgi Dosyasının (Product Information File) İngilizce dilinde hazırlanmış olma ve güvenlilik değerlendiricisinin Birleşik Krallık yetkili mercileri tarafından tanınma şartı eklendi.
Birleşik Krallık bölgesinde yer alan Kuzey İrlanda ise, Avrupa Birliği’ne bağlı olan CPNP portalını kullanmaya devam edeceğini ifade etti.
Birleşik Krallık bölgesine yapacağınız kozmetik ürün ihracatlarında ihtiyacınız olabilecek bütün hizmetleri tek bir kanaldan Londra’da yerleşik kendi şirketimiz Macro Professional UK aracılığıyla sağlayabilmekteyiz. Detaylar için www.macroprofessional.co.uk internet sitemizi inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?