Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel Kozmetik

YENİ ÇIKAN MARKALAR NASIL İZ BIRAKABİLİR?

Bir tüketicinin rutininde aynı nokta için çok sayıda yeni ürün rekabet ederken göze çarpan bir ürüne sahip olmak nasıl mümkün olabilir?

Hızla değişen tüketici alışkanlıklarını tatmin ederken sürekli değişen bir pazarda bir işi sürdürmek her zamankinden daha zor hale geldi.

Küçük markaların rekabet etmesi, özellikle güzellik sektörü kadar doymuş bir sektörde her zaman zor olacaktır. Ancak yeni teknolojilerin ve özellikle yeni gelenlerin daha fazla değil, daha akıllı çalışmasına izin vermek için tasarlanmış pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi, bu alanda rekabet eden bir bağımsız marka olmak için daha iyi bir zaman olmadığı anlamına geliyor.

Daha büyük markalar bu yeni yaklaşımın giderek daha fazla farkına varıyor. İyi bir ilk izlenim bırakma penceresi asla uzun sürmeyeceğinden, güzellik endüstrisindeki varlıklarını sağlamlaştırmak istiyorlarsa, gelişmekte olan markaların bu stratejiden yararlanmaları artık her zamankinden daha hayati.

Başarılı bir güzellik markası başlatmak için bir kısa yol yaklaşımı arıyorsanız, bu sizin için akıllıca bir yaklaşım değil.  Güzellik sektörü için hızlı bir kes-yapıştır yol haritası yoktur. Ancak, uzun süredir bu işin içindeyseniz, dalmadan önce kendinize birkaç önemli soru sorun:

  • Ürününüzün farkı nedir?
  • Niş pazarlamanız nedir?
  • Şimdi marka vizyonunuz nedir ve bu beş yıl sonra hala geçerli mi?

Ürününüzü ve Vizyonunuzu Tanıyın

Gerçekten yenilik yapıyor ve yeni bir ürün mü yaratıyorsunuz yoksa sadece en yeni ve en büyük moda kelime vagonuna mı atlıyorsunuz? Unutmayın: Bu sürekli değişen iklimde, ne kadar hızlı gelirlerse, o kadar hızlı kaybolurlar.

Her yerde hazır ve nazır denizinden sıyrılmanız ve hiçbir öz maddesi olmayan başka bir lastik damgalı iş jargonu markası haline gelmemeniz gerekir. Müşterinizin güvenini kazanırken yüksek kaliteli bir ürün sunmak ve vizyonunuzla otorite oluşturmak, markanızın yatırım yapması gereken uzun vadeli bir stratejidir.

Piyasadaki mevcut bir markayı taklit mi ediyorsunuz ya da diğerlerinin marka kimliğini mi çalıyorsunuz?

Bugün, imajlarından pazarlama dillerine kadar birçok yeni başlangıç ​​markası için durum böyle. Sonuç olarak, sahtelik için bir formül oluşturarak aralarında ayrım yapmak zordur.

Tüketiciler her zamankinden daha fazla uyarlanmış durumdalar ve özellikle markanızın mesajını her geçen trendde sürekli olarak değiştiriyorsanız, bir markanın orijinalliğini hissedebilirler. Son on yılda, sosyal medya platformlarının filizlenmesi, müşterilerinizle daha önce hiç olmadığı kadar doğrudan bağlantıya izin verdi. Olumlu geribildirim, sosyal medyanın en büyük faydalarından biridir. Ama kimsenin size söylemediği şey – olumsuz geri bildirim de öyledir.

Müşterileriniz fikirlerini dile getiriyorsa (yani, ambalaj eksiklikleri, etkisiz formül/ürün performansı, ürün iddialarını karşılayamama) küçümsemeyin. Onları dinleyin, geri bildirimlerini değerlendirin ve iyileştirilmesi gereken alanlar olup olmadığına bakın.

Son olarak, bunu yapıcı eleştiri olarak kabul edin. Bazen, olumsuz olsa bile değerli geri bildirimlerden öğrenmek, şirketinizin büyümesini ve gelişmesini sağlarken aynı zamanda tüketicinin saygısını kazanır.

Özünüzde, otantik olun. Mesajınıza sadık kalın ve her zaman benzersiz olun.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?