Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Veganlık, giderek artan sayıda tüketici tarafından benimsenen ve onu daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir olarak gören bir ana akım yaşam tarzı tercihi haline geldi. Güzellik endüstrisi, veganlığın ön plana çıkmasıyla vegan dostu ürünler için artan tüketici talebine uyum sağlamak zorunda kaldı.

Hayvansal kaynaklı bileşenlerin kullanımı konusunda artan tüketici bilinci ve vegan sertifikalı ürünlere olan talebin artmasıyla vegan dostu güzellik bakımı, kozmetik ürünlerin tüketimi için standart haline gelebilir.

Eurofins, Vegan Topluluğu ile ortaklaşa bir Vegan Doğrulama Programı geliştirmiştir.

Metodolojiye göre kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin üretim ve geliştirme sürecinde herhangi bir hayvansal ürün veya yan ürünün kullanılıp kullanılmadığı tespit edilmektedir.

Vegan Doğrulama, aşağıdakileri kapsayan aşamalı bir yaklaşım kullanarak vegan kozmetik ürünlerinin belirlenmesine yardımcı olur:

  • Toksikolojik ve Düzenleyici Değerlendirme
  • Hayvan DNA Analizi
  • Yerinde Denetim
  • Uygunluk/ etiketleme beyanları
  • Vegan Topluluğuna Yönlendirme

Bu program, üreticilerin, markaların ve perakendecilerin ürünleri uygun şekilde test etmelerine ve %100 vegan olarak etiketlemelerine olanak sağlamaktadır. Testin tamamlanmasının ardından müşteriler, ürünler ve promosyon malzemeleri üzerinde lisans vererek hem Eurofins Vegan Onaylı Logosunun hem de Vegan Society Ticari Markasının kullanımına hak kazanabilirler.

https://www.eurofins.com/cosmetics/media-centre/inspiration-innovation/vegan-verification-programme-for-cosmetics-personal-care/

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?