Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Avrupa Birliği Kozmetik

SCCS’NİN BHT HAKKINDAKİ SON GÖRÜŞÜ

SCCS, 2 Aralık 2021’de yazılı prosedürle kabul ettiği son görüşünde şu sonuçlara varmıştır:

1. Sağlanan veriler ışığında ve BHT’nin (Butylated hydroxytoluene) potansiyel endokrin bozucu özellikleriyle ilgili endişeleri dikkate alarak, SCCS BHT’yi güvenli kabul ediyor mu?

(a) %0,001 maksimum konsantrasyona kadar gargarada ve maksimum %0,1 konsantrasyona kadar diş macununda kullanıldığında?

Bir güvenlik değerlendirmesi temelinde ve BHT’nin potansiyel endokrin bozucu özellikleriyle ilgili endişeler göz önüne alındığında, SCCS, BHT’nin bir bileşen olarak gargarada maksimum %0,001 ve diş macununda %0,1 konsantrasyona kadar güvenli olduğu görüşündedir.

(b) maksimum %0,8 konsantrasyona kadar diğer durulanan ve durulanmayan ürünlerde kullanıldığında?

Bir güvenlik değerlendirmesi temelinde ve BHT’nin potansiyel endokrin bozucu özellikleriyle ilgili endişeler göz önüne alındığında, SCCS, BHT’nin bir bileşen olarak diğer durulanan ve durulanmayan ürünlerinde maksimum %0,8 konsantrasyona kadar güvenli olduğu görüşündedir.

BHT ayrıca %0,001 konsantrasyonda gargara, %0,1 konsantrasyonda diş macunu ve %0,8 konsantrasyonda diğer durulanan ve durulanmayan ürünlerin birlikte kullanımı için güvenli kabul edilir.

2. Alternatif olarak, SCCS’ye göre kozmetik ürünlerde BHT’nin (Butylated hydroxytoluene) kullanımı için güvenli kabul edilen maksimum konsantrasyon nedir?

3. SCCS’nin kozmetik ürünlerde BHT (Butylated hydroxytoluene) kullanımına ilişkin başka bilimsel kaygıları var mı?

SCCS yönergeleri çevresel yönleri ele almaz. Bu nedenle, bu değerlendirme çevre için BHT’nin güvenliğini kapsamaz.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?