Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Kozmetik

KOZMETİK ENDÜSTRİSİNDE VE GÜZELLİK AMBALAJINDA QR KODLARI NASIL KULLANILIR?

Marka bilinirliğini artırmak, zarafet katmak ve güzellik pazarında kozmetik ürünlerini tanıtmak için kozmetik ve güzellik ambalajlarındaki QR kodları tasarımın bir parçası haline geliyor.

Aslında, dijital bir araç olarak QR kodlarını içeren güzellik endüstrisinde birçok önemli başarı olmuştur.

QR kod teknolojisi, müşterilerinin ürünü satın almadan önce bilinçli kararlar vermelerine ve etkileşimi daha da iyi hale getirmelerine izin vermek söz konusu olduğunda güzellik pazarına katkıda bulunmuştur.

Ayrıca, kozmetik markalarındaki QR kodları, birçok şirketin müşterilerine şeffaflığı teşvik etmesine ve markaya olan sadakatini kazanmasına yardımcı oluyor.

Peki güzellik sektörlerinde QR kodları nasıl kullanılıyor? Çeşitli kullanım örnekleri nelerdir? Hadi öğrenelim!

QR kodu nedir?

Kozmetik ve güzellik endüstrisinde QR kodlarının kullanım durumlarına dalmadan önce bir QR kodu bulalım.

Tanım olarak, QR kodları, çevrimiçi olarak en iyi QR kod oluşturucuyu kullanarak herhangi bir bilgiyi kodlayan, daha sonra bu tür verileri son kullanıcı tarafından taranacak bir QR veya Hızlı yanıt koduna dönüştüren 2 boyutlu barkodlardır.

Belirli bir cihaz kullanılarak tarandığında yalnızca belirli bir ürün hakkında sayısal bilgiler sunan geleneksel barkodların aksine, QR kodları multimedya içeriğini görüntüler, videolar, belgeler, infografikler, Mp3, URL, sosyal medya ve daha fazlası şeklinde sunabilir.

Bu bilgilere akıllı telefon cihazları kullanılarak erişilebilir, bu da son kullanıcılar için uygun hale getirir.

QR kod oluşturucu, belirli bir amaç için belirtilen birçok QR kod çözümüne sahiptir.

Örneğin, tarayıcılarınızı bir PDF dosyasına yönlendirmek istiyorsanız, QR kod kategorisi dosyası altında bulunan ve herhangi bir belgeyi QR koduna dönüştürmenizi sağlayan bir PDF QR kod çözümü oluşturabilirsiniz.

Öte yandan, tarayıcılarınızı bir web sitesine yönlendirmek istediğinizi varsayalım, bir URL QR kodu da oluşturabilirsiniz. Veya ürünleriniz için kendi açılış sayfanızı oluşturmak istiyorsanız, bir web sayfası QR kodu da oluşturabilirsiniz.

Bir web sayfası QR kodu kullanarak, kendi alanınız veya barındırmanız için satın almanız gerekmez.

İki tür QR kodu

Tartıştığımız gibi, belirli bir ihtiyaç için kullanılan birçok QR kod çözümü türü vardır. Ancak, bu QR çözümleri yalnızca iki türde oluşturulabilir: QR çözümünüz statik bir QR kodunda veya dinamik bir QR kodunda olabilir.

Şimdi, ikisi arasındaki fark nedir?

Statik QR kodu

Çözümünüzü statik modda oluşturduğunuz varsayılır; örneğin, URL QR kodunuzu statik modda oluşturmuşsunuz, oluşturduğunuz URL’nizi başka bir URL’ye değiştiremezsiniz. Veriler kodun grafiklerine katıştırılarak kalıcı kalır.

Ayrıca, statik bir URL QR kod çözümünde şifrelenen bilgiler sınırlıdır.

Dinamik QR kodu

QR çözümünüzü dinamik bir modelde oluşturduğunuzu varsayalım. Örneğin, video QR kod çözümünüzü dinamik modda oluşturduysanız, verileri yeniden yönlendirildiği yerde değiştirebilirsiniz.

Bu nedenle, video QR kodunuzu çevrimiçi olarak basılmış veya görüntülenmiş olsa bile başka bir video açılış sayfasıyla değiştirebilirsiniz.

Kodun bu tür QR kod çözümünü kullanan verileri doğrudan kodun grafiklerinde depolanmaz. Bunun yerine, QR kodunuzu oluşturduğunuz QR kod oluşturucu yazılımında saklanır ve bu da onları içerikte düzenlenebilir hale getirir.

Tarayıcıları çevrimiçi bilgilere yönlendirecek dinamik QR kod çözümünün grafiklerinde yalnızca kısa bir URL görüntüler.

Ayrıca, dinamik QR kodları da bir QR kod izleme sistemine sahiptir. Kullanıcılar, tarayıcılarının önemli istatistiklerini (örneğin, bunları günlerden, aylardan veya yıllardan filtreleyebilecekleri en fazla taramayı aldıkları zaman gibi) görebilecekler; Android veya iPhone kullanıcısıysa tarayıcıları tarafından kullanılan cihaz ve tarayıcılarının konumu.

Kozmetik ambalajınızda neden QR kodları kullanmalısınız?

Güzellik endüstrisindeki QR Kodları, müşterilerle daha iyi etkileşim sağladığı, şeffaflık sağladığı ve alıcıyı satın almak istedikleri ürün hakkında bilgilendirdiği için büyük bir başarı elde etti.

Kozmetik endüstrisi, multimedya içeriği sağlama ve müşterilerine ne tür içerik sunmak istediklerini seçme yetenekleri nedeniyle ürünlerinde QR kodları kullanırken birçok avantaja sahiptir.

  1. Uygulamanızı tanıtın ve bir Uygulama QR kodu kullanarak indirmeleri artırın
  2. Doğru tüketici profili oluşturun
  3. Ürün ayrıntıları veya içerik bilgileri verin
  4. Onları web sitenize yönlendirin ve bir URL QR kodu kullanarak trafiği artırın
  5. Nasıl yapılan videoları göster
  6. Onları sosyal medya hesaplarınıza yönlendirin

QR kodlarını kullanarak cilt bakım ürününüzün yorumlarını gösterin

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?