Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Genel Kozmetik

KORE GÜZELLİK TRENDİ; “CAM” CİLT

K-beauty, Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç yıldır trend olmuştur. Küresel Kore kozmetik ürünleri pazarının, 2021-2028 döneminde %9,79’luk bileşik yıllık büyüme oranı kaydetmesi beklenmektedir.

K- beauty’ den çıkan en yaygın kavramlardan biri gözeneksiz, parlak, yansıtıcı bir görünüme sahip “cam” cilttir.

Kore-beauty, kapsamlı güzellik rutini ile tanınır. Buna, yağ bazlı makyaj çıkarıcı, köpük temizleyici, peeling, tonik, serum, nemlendirici, yüz yağı, güneş kremi ve maskeler dahildir.

K-beauty ürünleri sosyal medyada oldukça geniş yer almaktadır. “Cam” gibi bir cilde sahip olan ve kapsamlı güzellik rutinlerini paylaşan YouTube, Instagram ve Tiktok fenomenlerini izleyen tüketiciler de bu tür bir cilde ulaşmak için her zamankinden daha fazla istekli olmuşlardır.

K- beauty rutinindeki geniş ürün yelpazesi, cilt sağlığının korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda dolgun ve parlak bir cilt oluşturmaya da katkıda bulunur. Bu nedenle, K-beauty’in odak noktası, nemlendirici ve parlaklaştırıcı etkilerle cildi güzelleştirmektir.

Serum

Serumlar genellikle kozmetik aktif maddelerin cilde verilmesine yardımcı olmak için kullanılır. Genellikle cildi temizledikten ve tonik kullanıldıktan sonra, nemlendirmeden önce kullanılırlar. Bir tonik ve ekstrakttan daha kalın fakat bir nemlendiriciden daha ince olduğundan, cilde nem ve aktif maddelerin verilmesine yardımcı olmak için idealdir. Serumlar sıklıkla sıvı şeklindedir ve damlalık veya pompa ambalaj tipi şeklinde dağıtılır. Tüketiciler, serumları hedefe yönelik bir bakım ürünü olarak kullanır. Örneğin kırışıklık, kuruluk veya pigmentasyon gibi belirli bir sorunu gidermeye çalışıyorsa, etkili bir bileşen arayacaktır.

K- beauty’ de bulunan bazı yaygın kozmetik aktif maddeler arasında vitamin C, Centella asiatica, snail mucin, niacinamide, hyaluronic acid, salicylic acid, green tea, bamboo extract ve propolis bulunur. Serumlar söz konusu olduğunda aktif bileşen seçenekleri sınırsızdır; Serumlara giren kozmetik aktiflerin sadece performansı değil aynı zamanda piyasada satacağından emin olmak da önemlidir.

‘’Yumuşak Odak’’ Estetiği

Cildi zamanla nemlendirmeye ve aydınlatmaya yardımcı olan bileşenlerin yanı sıra, K-beauty ürünleri aynı zamanda nemli ve bulanık bir görünüm vererek anında tatmin sağlar. Bu bulanıklaştırma etkisi cildin daha yumuşak görünmesini sağlar ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltırken “gözeneksiz” ‘’pürüzsüz’’ cilt görünümünün elde edilmesine yardımcı olur. Yumuşak odak efekti elde etmeye yardımcı olmak için, silikonlar, elastomer jeller, polymethylsilsesquioxane ve silikalar gibi çeşitli bileşenler kullanılabilir. ‘’Yumuşak odak efekti’’ vermeyi amaçlayan bileşenler, yüksek dağınık yansımaları ve parlamayı azaltır, minimum ışığı emer ve doğal bir görünüm sağlamak için yüksek bir geçirgenliğe sahiptir. Yalnızca cilt yüzeyindeki bitişi değiştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, tüketicide uygulama sırasındaki pozitif hissi artırır.

Kıvamlaştırıcılar

Ürünlerin uygulama deneyimi, ürünün performansı kadar önemlidir. K-beauty serumları tipik olarak ‘’ciltte ferahlatıcı bir tatlı su etkisi’’ sağlar. Ciltteki bu his; serumlarda acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer ve sodium carbomer bileşenlerini kullanılarak elde edilebilir. Bu tür polimerler, süspansiyon özelliklerinin stabilize edilmesine ve sağlanmasına yardımcı olan berrak bir jel oluşturur. Formülasyonun bir miktar kaymaya ihtiyacı varsa, xanthan gum veya Acacia senegal gum da dahil edilebilir.

Koruyucular

Koruyucu, maya, küf ve bakteri üremesini önlemeye yardımcı olmak için herhangi bir kozmetik formülasyonda hayati bir bileşendir. Su bazlı serumlarda kullanılabilen bazı bileşenler caprylhydroxamic acid, 1,2-hexanediol, sodium benzoate, potassium sorbate, phenoxyethanol ve ethylhexylglycerin’ dir. Koruyucu ve seçilen kozmetik aktiflerin optimal pH aralığını sağlamak önemlidir. Ardından, her iki bileşenin de optimum etkinlik ve performans için formüle edildiğinden emin olmak için nihai formülasyonun pH’ını ayarladığınızdan emin olunması gerekir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?