Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
ABD Kozmetik

FDA RENK KATKI MADDESİ SERTİFİKASYON ÜCRETLERİ ÜZERİNE İSTİŞARE

Kozmetik ve kişisel bakım sektöründen kaynaklanan düzenleyici maliyetler hakkındaki artan endişeler doğrultusunda ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), “Renk Katkı Maddesi Sertifikasyonu; Sertifika Hizmetleri Ücretlerinde Artış” başlıklı kural önerisi için yorum süresini 30 gün süreyle yeniden açmıştır.

Federal Gıda, İlaç ve Kozmetik Yasası uyarınca, FDA belirli renk katkı maddelerini gıda, ilaç, kozmetik ve tıbbi cihazlarda kullanılmak üzere sertifikalandırmak zorundadır. FDA, bir üreticiden alınan her renk katkı maddesi partisinden numuneleri analiz eder ve bileşim ve saflık özelliklerini karşıladığını doğrular.

Sertifikasyon, renk katkı maddelerinin ABD tüketicilerine pazarlanan ürünlerde kullanılmasına izin verilmeden önce gerçekleştirilmelidir. Üreticiler her partinin ağırlığına göre ücret ödemekte ve FDA bu ücretlerin renk sertifikasyon programını desteklediğini öne sürmektedir.

Önerilen kural kesinleştirilirse bu, 2005’ten bu yana önerilen ilk artış olacak ve renk sertifika ücretlerinde pound başına 0,10 ABD doları artış uygulanacaktır. FDA, renk sertifikasyon programının sektörün beklediği yüksek kalite ve verimlilik seviyesinde çalışmaya devam etmesini sağlamak için artan işletme maliyetlerini karşılamak amacıyla ücretlerde bir artışın “gerekli” olduğunu belirtmiştir.

FDA, idari kayıtlara destekleyici bilgi eklemek ve kaydı ön düzenleyici etki analizinde yayınlanan aynı maliyet ve fayda rakamlarını yansıtacak şekilde ayarlamak için istişare sürecini uzattığını belirtmiştir.

Yorum yapmak isteyen kişiler yorumlarını regulations.gov’a göndermeli ve FDA-2022-N-1635 dosya numarasıyla tanımlanmalıdır.

FDA Testleri

Diğer gelişmelerde, FDA yakın zamanda 2023 örnekleme atamasının sonuçlarını yayınladı ve talk içeren kozmetik ürünlerini Polarize Işık Mikroskobu ve Transmisyon Elektron Mikroskobu kullanarak asbest açısından test etti. FDA 50 numuneyi test etti ancak hiçbirinde asbest tespit edemedi. Kozmetik Düzenlemelerinin Modernizasyonu Yasası (MoCRA) uyarınca FDA, talk içeren kozmetik ürünlerinde asbest tespiti için standart test prosedürleri için düzenlemeler geliştirmeyi planladığını belirtmiştir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?