Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
ABD Çevre Kozmetik

COLORADO EYALETİNDE PFAS YASAĞI

Amerika Birleşik Devletleri Colorado eyaletinde, 3 Haziran 2022 tarihinde HB 22-1345 sayılı Kanun onaylanarak tüketici ürünlerinde kasıtlı olarak perfloroalkil ve polifloroalkil maddelerin (PFAS) kullanımı yasaklanmıştır.

Kanun, kasıtlı olarak eklenen perfloroalkil ve polifloroalkil kimyasalları (PFAS kimyasalları) içeren belirli ürünlerin satışını veya dağıtımını yasaklayan bir düzenleyici plan oluşturmak için “Perfloroalkil ve Polifloroalkil Kimyasallar Tüketiciyi Koruma Yasası”nı yürürlüğe koymaktadır.

Bu yasa, 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girecektir. Kozmetik ürünler, bu yasaya uyum sağlamak için bir yıllık bir erteleme süresine sahiptir. 1 Ocak 2025 tarihinden itibaren, kasıtlı olarak eklenmiş PFAS kimyasallar içeren kozmetik ürünlerin Colorado’da satışı, dağıtımı ve kullanımı yasaklanacaktır.

Zaman Çizelgesi ve Kapsam

Yasanın geçerli olacağı tarihÜrün Grubu
1 Ocak 2024Halı veya kilimler; Kumaş işleme ürünleri; Gıda paketleme ürünleri; Çocuk/genç ürünleri; ve Petrol ve gaz ürünleri
1 Ocak 2025Kozmetik ürünler; İç mekan Mobilya tekstili; ve İç mekan mobilya döşemeleri
1 Ocak 2027Dış mekan Mobilya tekstili; ve Dış mekan mobilya döşemeleri.

Referans

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?