Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Genel Kozmetik

ÇİN’DEN İKİ YENİ KOZMETİK VERİ BANKASI

Çin Ulusal Gıda ve İlaç Kontrol Enstitüleri, ülkede kozmetik güvenliğini artırmaya yardımcı olmak için iki yeni veri bankası yayımlamıştır. Uluslararası Yetkili Kozmetik Güvenlik Değerlendirme Veri Dizini, şirketlerin bileşenler hakkında verilere erişebilmesi için tasarlanmıştır.

Veri dizini, kozmetik güvenlik değerlendirmeleri için referans olarak kullanılabilmektedir. Bu, Çin’de kozmetiklerde kullanılan ve “Kozmetik Güvenlik Değerlendirmesi Teknik Kılavuzları”na dahil olmayan bileşenlerin bir koleksiyonudur.

Ajans, Avrupa Birliği Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi ve ABD Kozmetik Bileşen İncelemesi ile birlikte güvenlik değerlendirme raporlarına sahip olan kuruluşlara katılmıştır.

Pazarlanan Ürünlerdeki Bileşenlerin Kullanım Bilgileri, bileşen kullanımı hakkında bilgi vermektedir. Çin’de onaylarının geçerlilik süresi içinde “özel” kozmetikler içinde kullanılan miktarları kaydetmekte olup, “Kozmetik Güvenlik ve Teknik Standartları”na dahil olmayan bileşenleri içermektedir.

Kozmetik Güvenliği

Dizin, kozmetik güvenlik değerlendirme kuruluşlarının değerlendirme sonuçlarını uygularken, şirketlerin ilgili verileri analiz etmesi gerektiğini ve Çin kozmetik yasalarının geçerli düzenlemelerine uygun ise ilgili değerlendirme sonuçlarını benimsemeleri gerektiğini açıklamaktadır.

Katalog, 3.651 bileşen içermektedir. Dizin uyarınca, kozmetik tescil sahipleri ve dosyalayıcılarının, bahsi geçen güvenlik değerlendirmelerini kullanarak kontrol edilmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, bilim ve teknolojideki ilerlemeler ve kamu farkındalığının artmasıyla, değerlendirilen bileşen türleri ve çıkarılan sonuçların değişebileceğini vurgulamaktadır.

Ürün Bileşenleri

Pazarlanan Ürünlerdeki Bileşenlerin Kullanım Bilgileri kataloğu, 2.234 bileşen içermektedir. Bu, listedeki bileşenlerin güvenliğinin sistematik bir değerlendirmesidir. Kozmetik tescil sahipleri ve dosyalayıcıları, ulusal yasa, yönetmelik, standart ve spesifikasyonlara uymalı, kozmetik güvenlik değerlendirmeleri yapmalı ve ürün kalitesi ve güvenliğinden sorumlu olmalıdır.

Kozmetik tescil sahipleri ve dosyalayıcıları, ürünün kullanım yöntemi ve uygulama alanına göre belirtilen bileşenlerin önerilen miktarlarını kullanmalıdır.

Bilgiler, kullanım talimatlarının eklenmesini önermektedir. Şirketler, bileşenlerin şu sırayla kullanılabileceğini belirtmelidir: Tüm vücut derisi, gövde, yüz, dudaklar ve gözler veya tüm vücut derisi, gövde, eller, ayaklar, baş ve saç.

Sonraki uygulama alanları, önceki alanların bileşen kullanım miktarlarına referans verebilmektedir. Ancak, ürün gözler için kullanıma yönelikse ve diğer alanlara ilişkin kullanım miktarlarını içeriyorsa, bileşenin göz tahrişi potansiyeli için ek bir değerlendirme gereklidir.

Bileşenlere Odaklanma

Çevresel Çalışma Grubu, yaklaşık 1.700 değerlendirilen SPF ürününün dörtte üçünün “yeterli” güneş koruması sağlamadığını ve çoğunun sağlık riskleri taşıyan bileşenler içerdiğini ortaya koyan 2024 Güneş Kremleri Rehberi’ni de yayımlamıştır.

Bu ayın başlarında, Kaliforniya Meclisi Çevresel Güvenlik ve Toksik Maddeler Komitesi’ndeki yasa koyucular, oda spreyleri ve kokulu mumlar gibi hava bakım ürünlerinde toksik kimyasalların yasaklanmasına yönelik yeni bir yasa tasarısını onaylamışlardır.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?