Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Çin Kozmetik

ÇİN KOZMETİK VERİ TABANI

China CosIng, CIRS tarafından geliştirilen ve Çin’deki Mevcut Kozmetik Bileşenlerin Envanteri’ nin (IECIC 2021 sürümü) en son sürümünde bir kozmetik bileşen veya maddenin listelenip listelenmediğini ve Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde kısıtlanıp kısıtlanmadığını veya yasaklanıp yasaklanmadığını hızlı bir şekilde aramanıza izin veren ücretsiz bir Çin kozmetik içerik düzenleyici veri tabanıdır.

China CosIng Özellikleri;

 • Veritabanında CAS No., INCI adı veya Çince adla arama yapabilirsiniz.
 • CIRS, veritabanını güncel tutmak için düzenli olarak günceller.
 • Aşağıdaki düzenleyici listeler China CosIng’de yer almaktadır.

Kozmetik içerik maddelerinin yönetimini daha da standart hale getirmek ve güvenlik denetimini güçlendirmek için NMPA, Çin’deki Mevcut Kozmetik Bileşenler Envanterini, Kozmetiklerde Yasaklı Maddeler Listesini ve Kozmetiklerdeki Yasaklı Bitki (hayvan) Maddeler Listesi’ni revize ederek Çin’deki Mevcut Kozmetik İçerik Maddeleri (2021 Baskısı) Envanterini oluşturdu. Bu nedenle, Çin’deki yeni kozmetik düzenleyici sistemi kapsamında, yetkili makam kozmetik ve kozmetik bileşenlerini aşağıdaki kozmetik içerik listelerine göre denetleyecektir.

 • Çin’deki Mevcut Kozmetik İçerik Envanteri (IECIC 2021)

IECIC’de listelenmeyen herhangi bir kozmetik bileşen, Çin’de yeni bir kozmetik bileşen olarak kabul edilecektir ve Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde kullanılmadan önce bilgilendirilmeli veya kaydedilmelidir.

 • Çin’de Yasaklanmış Kozmetik Malzemeler Envanteri (2021)

Bu kimyasal maddeler Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde yasaktır.

 • Yasaklanmış Bitki ve Hayvansal Kaynaklı Kozmetik İçerik Envanteri (2021)

Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde bitkiden türetilmiş ve hayvansal kaynaklı bu kozmetik bileşenler yasaktır.

 • Kısıtlı Kozmetik İçerik Envanteri (2015)

Bu kozmetik bileşenler, ilgili kısıtlama gereksinimlerini (içerik sınırı ve/veya ek etiketleme gereksinimleri) karşılamaları koşuluyla Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde kullanılabilir.

 • Kozmetik Güvenlik ve Teknik Standartlarında İzin Verilen Renklendiricilerin Listesi (2015)

Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde yalnızca listelenen renklendiriciler kullanılabilir ve ilgili kullanım kısıtlaması gereksinimlerini (kullanım kapsamı, içerik sınırı ve/veya ek etiketleme gereksinimleri) karşılamaları gerekir.

 • Kozmetik Güvenlik ve Teknik Standartlarda İzin Verilen Koruyucular Listesi (2015)

Çin pazarına sunulan kozmetik ürünlerde yalnızca listelenen koruyucular kullanılabilir ve ilgili kullanım kısıtlaması gereksinimlerini (kullanım kapsamı, içerik sınırı ve/veya ek etiketleme gereksinimleri) karşılamaları gerekir.

 • Kozmetik Güvenlik ve Teknik Standartlarda İzin Verilen UV Filtreleri Listesi (2015)

Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde yalnızca listelenen UV filtreleri kullanılabilir ve bunlar ilgili kullanım kısıtlaması gereksinimlerini (kullanım kapsamı, içerik sınırı ve/veya ek etiketleme gereksinimleri) karşılamalıdır.

 • Kozmetik Güvenlik ve Teknik Standartlarda İzin Verilen Saç Boyaları Listesi (2015)

Çin pazarına yerleştirilen kozmetik ürünlerde yalnızca listelenen saç boyaları kullanılabilir ve ilgili kullanım kısıtlama gereksinimlerini (kullanım kapsamı, içerik sınırı ve/ veya ek etiketleme gereksinimleri) karşılamaları gerekir.

 • Çin’de Üretilen veya İthal Edilen Mevcut Kimyasal Maddelerin Envanteri (2021)

IECSC’de listelenmeyen kozmetik bileşenler, Çin’de üretilmeden veya Çin’e ithal edilemeden önce yeni kimyasal madde bildirimi / kaydı gerektirebilir.

Sohbeti Başlat
Merhaba. Size yardımcı olmamızı ister misiniz?